19-06-2016 20:01:55 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Kamille Cup 50 m 2016

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/13    199/14    399/27
2110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/09    200/13    398/22
3114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/13    199/11    397/24
4121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening199/14    198/09    397/23
5119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12    197/03    397/15
6119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/09    199/12    395/21
7109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening196/08    199/11    395/19
8113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening197/11    198/07    395/18
9119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/09    198/06    395/15
10120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/10    197/12    395/22
11121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening195/08    199/12    394/20
12121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening195/06    199/09    394/15
13118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/11    197/08    393/19
14114904Emil Rosendal23-006 Næstved Skytteforening194/06    196/08    390/14
15119488Sune L. Sibo23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/05    190/05    381/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening198/07    200/12    398/19
2124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/10    199/17    398/27
3120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/10    199/14    397/24
4117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening199/10    196/06    395/16
5103957Andreas Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening196/05    198/07    394/12
6111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07    197/12    394/19
7123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/15    194/06    394/21
855409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/11    195/06    393/17
9115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/03    195/07    393/10
10108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening196/08    196/07    392/15
11123153Benjamin M. Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/07    195/05    382/12
12122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening193/04    189/05    382/09
13116982Martin Møller23-001 Nykøbing F. Skytteforening189/06    187/04    376/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/09    197/07    392/16
2111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06    195/06    391/12
3124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening196/06    194/10    390/16
4126272Simone Ø. Mortensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/10    192/03    390/13
5116472Benjamin Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening194/02    193/04    387/06
6125511Magnus L. Petersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening180/00    187/00    367/00
7126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening181/01    183/05    364/06
8122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening175/01    187/04    362/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
190666Magnus Vesterlund Gustafsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/09    199/09    397/18
2109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/13    198/09    397/22
383686Andreas Madsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/10    198/01    395/11
4111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/11    195/07    395/18
5101228Philip Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/08    196/04    392/12
699433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08    195/04    391/12
7100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening196/07    194/07    390/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1112871Anton Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/10    199/06    397/16
2108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening198/14    198/09    396/23
3114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening199/09    197/10    396/19
4106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/09    196/10    395/19
5114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening197/07    197/10    394/17
6108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening196/09    197/08    393/17
7115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/09    199/07    392/16
8122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/08    196/07    391/15
9114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06    195/04    391/10
10102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/08    196/06    390/14
11109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening191/05    198/10    389/15
1272629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/10    192/05    387/15
13114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening188/06    189/04    377/10
14122290Daniel Yde Rasmussen23-001 Nykøbing F. Skytteforening182/01    187/03    369/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG STILLING 1
153381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening193/07    191/07    384/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG STILLING 2
199434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening179/01    181/01    360/02

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab VOKSEN STILLING 1
159536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I191/04    197/10    388/14
254958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening193/06    191/07    384/13

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab VOKSEN STILLING 2
155915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I193/06    193/08    386/14
253431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening191/05    194/07    385/12
355571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/05    193/07    384/12
453137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening186/05    184/04    370/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab VOKSEN STILLING 3
154434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening186/03    188/04    374/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab SENIOR 1
154902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/10    200/13    397/23
297642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07    199/09    397/16
354678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/05    200/05    396/10
454186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/09    199/10    395/19
553420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening197/10    198/08    395/18
654116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening195/05    196/06    391/11
754298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening197/09    194/03    391/12
853053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening197/05    194/06    391/11
954808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/09    197/14    390/23
1054547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening194/03    196/03    390/06
1154113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening197/06    192/06    389/12
12107311Horst Pieper23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07    192/02    389/09
1354172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening194/05    193/07    387/12
1453166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening198/09    189/03    387/12
1553054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/01    195/07    385/08
16109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening190/08    193/06    383/14
1754168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening189/05    189/06    378/11
1856284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening183/01    189/03    372/04
1953201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening189/05    183/04    372/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab SENIOR 2
154509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening191/04    194/06    385/10
254142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening192/03    192/06    384/09
353583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/05    191/05    383/10
454842Kaj Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening186/06    195/10    381/16
553229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening190/06    191/06    381/12
655789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening192/06    189/05    381/11
755237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I190/04    187/07    377/11
8107312Conni-Jörg Heiduk23-001 Nykøbing F. Skytteforening186/01    185/05    371/06
954180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening186/04    184/06    370/10
1054631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening180/03    189/03    369/06
1154063Leif Lindgaard23-001 Nykøbing F. Skytteforening179/00    180/04    359/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG ÅBEN 1
184054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening198/09    200/10    398/19
253738Martin Villadsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/05    197/09    396/14
399457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening197/08    194/10    391/18

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab VOKSEN ÅBEN KLASSE 1
153860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/10    200/10    400/20
256391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening198/11    200/07    398/18
354774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07    198/05    397/12
484055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening197/12    197/08    394/20
553865Belinda B. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/11    196/06    393/17
6112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/10    192/06    387/16
755109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04    190/04    384/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab FRI
1116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06    195/05    392/11
2126226Jes Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06    194/07    390/13
395281Erling Skytte23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/02    185/01    375/03
4123411Peter J. Warholm23-004 Maribo Skytteforening180/03    188/03    368/06
5123412Jason Sadegursky23-004 Maribo Skytteforening179/04    186/07    365/11
6125852Christina Skytte23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/00    155/00    303/00

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG ÅBEN 2
1111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening200/11    199/07    399/18
297648Mathilde Pedersen23-040 Kongsted Skytteforening199/12    199/10    398/22
353644Miriam K. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/06    198/11    394/17
4112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/09    195/09    392/18
5126247Melinda Sembach23-012 Tingsted Skytteforening193/03    197/11    390/14
686057Emil E. Foged23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08    191/06    387/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab VOKSEN ÅBEN KLASSE 2
1108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/10    196/08    393/18
253699Ninette Sørensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/09    195/06    390/15
3118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/05    194/04    387/09
454883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening189/04    191/07    380/11
555366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/02    187/05    379/07
6123155Morten M. Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/03    187/05    374/08
756316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening188/05    185/05    373/10

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/13
2119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12
3121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening199/14
4114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/13
5120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/10
6110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/09
7113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening197/11
8119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/09
9118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/11
10119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/09
11109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening196/08
12121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening195/08
13121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening195/06
14114904Emil Rosendal23-006 Næstved Skytteforening194/06
15119488Sune L. Sibo23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/15
2117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening199/10
2124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/10
455409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/11
5120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/10
6121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening198/07
7115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/03
8111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07
9108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening196/08
10103957Andreas Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening196/05
11122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening193/04
12116982Martin Møller23-001 Nykøbing F. Skytteforening189/06
13123153Benjamin M. Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1126272Simone Ø. Mortensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/10
2124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening196/06
3111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06
4124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/09
5116472Benjamin Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening194/02
6126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening181/01
7125511Magnus L. Petersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening180/00
8122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening175/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/11
2109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/13
390666Magnus Vesterlund Gustafsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/09
483686Andreas Madsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/10
5101228Philip Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/08
699433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08
7100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening196/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/09
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening199/09
3108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening198/14
4112871Anton Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/10
5114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening197/07
6108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening196/09
7114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06
872629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/10
9122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/08
10102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/08
11115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/09
12109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening191/05
13114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening188/06
14122290Daniel Yde Rasmussen23-001 Nykøbing F. Skytteforening182/01

 

 

Gevær, 50m. - UNG STILLING 1
153381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening193/07

 

 

Gevær, 50m. - UNG STILLING 2
199434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening179/01

 

 

Gevær, 50m. - VOKSEN STILLING 1
154958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening193/06
259536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I191/04

 

 

Gevær, 50m. - VOKSEN STILLING 2
155915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I193/06
253431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening191/05
255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/05
453137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening186/05

 

 

Gevær, 50m. - VOKSEN STILLING 3
154434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening186/03

 

 

Gevær, 50m. - SENIOR 1
153166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening198/09
297642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07
353420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening197/10
454902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/10
554298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening197/09
6107311Horst Pieper23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07
754113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening197/06
853053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening197/05
954186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/09
1054678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/05
1154116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening195/05
1254172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening194/05
1354547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening194/03
1454808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/09
15109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening190/08
1653054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/01
1754168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening189/05
1853201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening189/05
1956284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening183/01

 

 

Gevær, 50m. - SENIOR 2
155789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening192/06
253583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/05
354142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening192/03
454509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening191/04
553229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening190/06
655237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I190/04
754842Kaj Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening186/06
854180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening186/04
955770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening186/03
10107312Conni-Jörg Heiduk23-001 Nykøbing F. Skytteforening186/01
1185764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening183/03
1254631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening180/03
1354063Leif Lindgaard23-001 Nykøbing F. Skytteforening179/00

 

 

Gevær, 50m. - UNG ÅBEN 1
153738Martin Villadsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/05
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening198/09
399457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening197/08

 

 

Gevær, 50m. - VOKSEN ÅBEN KLASSE 1
153860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/10
254774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07
356391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening198/11
484055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening197/12
553865Belinda B. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/11
6112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/10
755109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04

 

 

Gevær, 50m. - FRI
1116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06
2126226Jes Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06
395281Erling Skytte23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/02
4123411Peter J. Warholm23-004 Maribo Skytteforening180/03
5123412Jason Sadegursky23-004 Maribo Skytteforening179/04
6125852Christina Skytte23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/00

 

 

Gevær, 50m. - UNG ÅBEN 2
1111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening200/11
297648Mathilde Pedersen23-040 Kongsted Skytteforening199/12
3112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/09
486057Emil E. Foged23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08
553644Miriam K. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/06
6126247Melinda Sembach23-012 Tingsted Skytteforening193/03

 

 

Gevær, 50m. - VOKSEN ÅBEN KLASSE 2
1108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/10
253699Ninette Sørensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/09
3118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/05
455366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/02
554883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening189/04
656316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening188/05
7123155Morten M. Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/03